تبلیغات
پایداران انقلاب اسلامی - سخنرای دکتر لنکرانی در جمع مردم مرودشت؛
 
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : سید علی میرباباپور
آمار وبلاگ

سخنرای دکتر لنکرانی در جمع مردم مرودشت؛
سخنرانی دکتر لنکرانی در جمع مردم مرودشت؛

گفتمانی که می گوید در عصر غیبت وظیفه خاصی در اقامه دین خدا نداریم گفتمانی تقلبی است/ نظام مردم سالاری دینی که مبتنی بر ولایت فقیه است مثل یک پادگان آموزشی برای ظهور است
نظام مردم سالاری دینی که مبتنی بر ولایت فقیه است مثل یک پادگان آموزشی برای ظهور است اگر ما در این مکان آموزشی نشان بدهیم که نسبت به ولی فقیه به عنوان جانشین امام زمان (عج) ما مطیع
سرویس سیاسی صابرنیوز؛  دکتر لنکرانی در جمع جوانان پرشور شهرستان مرودشت استان فارس درارتباط وظیفه در زمان غیبت و نقش ولایت فقیه در جامعه اسلامی افزود؛ وقتی یک چیز خیلی خوب باشد تقلبی آن هم به بازار می آید مثلاً شهادت طلبی که از افتخارات دینی است چون چیز خیلی خوبی است دشمنان دکتر لنکرانی افزود، اسلام تقلبی آن را در بازار می آورند و آن را تبدیل به حملات تروریستی می کنند آنها با یک نگاه کور و بدون تفکر به جای اینکه سینه دشمنان را هدف قرار دهند. بر علیه برادران و خواهران دینی خود این عمل را انجام میدهند.، انتظار فرج هم از این قاعده مستثنی نیست به دلیل اهمیت جایگاه آن یک عده ای تقلبی آن را به بازار آورده اند. اتفاق جدیدی هم نیست از همان زمان غیبت صغری حتی بیش از آن تقلبی های آن هم به بازار آمده بود و الان که جهان دارد احساس می کند که وقایع دارد شتاب می گیرد و امیدواریم که ظهور نزدیک باشد علی رغم اینکه نمی توانیم وقت تعیین کنیم ، طبیعی است که تقلبی های انتظار فرج زیاد شود.
 
 
 
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری درادامه تشریح کرد ، یک تقلبی که متاسفانه در کشور ماه هم برخی متاسفانه بصورت سازمان دهی شده دنبال می کردند و بعد از انقلاب هم دنبال می کردند و این روزها هم یک عده ای فرصت را مغتنم شمرده اند و مجدداً دارند تجدید حیات می کنند این گفتمان تقلبی است که در عصر غیبت وظیفه خاصی در اقامه دین خدا نداریم. امام زمان (عج) خودشان تشریف بیاورند و جهان پر از ظلم را اصلاح نمایند بنابر این ما صبر کنیم که حضرت خودشان تشریف بیاورند حتی تا اینجان هم پیش می ورد که می گویند که اگر کمی فسق و فجور هم درست کنیم به تعبیر استاد مطهری هم فال است و هم تماشا! ، این گفتمان تقلبی آفتی است که متاسفانه برخی ها به دلیل اینکه ورودشان در مسائل اجتماعی ورود دین مدارانه نبوده است و گاهی اوقات در مسائل اجتماعی افت و چیزهایی پیش می آید برای برخی ها جذابیت ایجاد می شود و خلاصه اعتقاد دارند و بیان می کنند که ما در عصر غیبت وظیفه اجتماعی نداریم و مناسك عبادی شخصی امان را که انجام بدهیم کفایت می کند.حضرت امام (ره) یکی از بهترین درسهایی که به ما آموختند این بود که اسلام عزیز یک دین فردی نیست یک دین اجتماعی است خدا حفظ کند حضرت آیت اله مصباح را ایشان می فرمودند که ما تا قبل از اینکه افتخار شاگردی حضرت امام را داشته باشم تلقی مان از اسلام یک اسلام فردی بود اما امام چشم ما را باز کردند و به ما نشان دادند که اسلام یک دین اجتماعی است خود حضرت امام نوشتند و فرمودند که بیشتر احکام اسلام احکام اجتماعی است امام در تعابیرشان می فرمودند که کاری کرده بودند که اگر به آخوندی می گفتند آخوند سیاسی این بدترین جرم بود و باید منزوی می شد.امام اعتقاد داشت که باید در عرصه های اجتماعی با محوریت دین حاضر شویم یعنی حضور اجتماعی باید برای اقامه دین باشد امام می فرمودند در آیه قرآن ان تنصر الله ینصرکم نصرت دادن خدا یعنی نصرت دین خدا کنیم یعنی فرهنگ دینی و معارف اسلامی در جامعه منتشر بشود و تبدیل به گفتمان و مطالبه عمومی  شود.
 
شرط اول این كار این است که اشخاص در درجه اول خودشان با تقوا باشند.
 
وی در ادامه داد؛ رهبری روحی فدا می فرمودند که تقوا مثل این است که شخصی لباس بلندی به تنش باشد و در مسیری حرکت کند که پر از خار باشد ، باید حواسش جمع باشد که این خارها به لباسش نچسبد گناهان آلوده اش نکند. بنا بر این اگر می خواهیم منتظر ظهور حضرت باشیم اولین قدمش رعایت تقوای الهی باشد قدم بعدی این است که معرفت دینی داشته باشیم و دین را بشناسیم آن مقداری که جزو نیازهای ماست تحصیل کنیم و بدست آوریم.وظیفه معرفت دینی بعد از تقوای الهی وظیفه دوم ماست و همه، باید تلاش کنیم که یاد بگیریم که زندگی خودمان را چگونه مبتنی بر معرفت دینی کنیم.برای این کار باید حتماً یک ارتباط نهادینه و منسجم و سازمان دهی شده با متخصصین معارف دینی که همان روحانیت معظم باشند داشته باشیم منتها یک نکته بسیار مهمی دارد که بسیار حائز اهمیت است.
 
رئیس سابق بیمارستان نمازی شیراز ادامه داد ؛ همان که گفتم باید تقلبی ها را حواسمان باشد حضرت امام اینجا بود که بحث اسلام آمریکایی و اسلام ناب را مطرح کردند باید حواسمان جمع باشد که روحانیت ، روحانیت اسلام ناب باشد که اسلام حقیقی را معرفی كند نه روحانیتی که مسیری جدای از مسیر امام و رهبری را به ما تلقین کند. امام فرمودند که برخی ها مثل مارهای خوش خط و خالی هستند که اسلام آمریکایی را ترویج می کنند به همین دلیل است که رهبری روحی فداه فرمودند که سراغ روحانیونی بروید که به شما اسلامی انقلابی را بیاموزند. کسانی که بتوانند جای خالی استاد مطهری را پر کنند. به همین دلیل شخصیتهایی را به ما معرفی کردند که ما با مراجعه به آنها مطمئن باشیم که دچار تقلبی ها نمی شویم کسانی که ما را به سکوت و آرامش در مقابل ظلمها و همچنین سیاست گریزی و... دعوت نکنند ما را دعوت به قدرت طلبی و حرکت اجتماعی جدا از معارف دینی نکنند بعد از طی کردن این مسیر و تقویت ایمان در دل مومن، مؤمن با هیچ تند بادی جا به جا نمی شود، این راه آفتهایی هم دارد اگر کار خوبی که انجام می دهیم را دوست داریم به اسم خودمان ثبت شود اگر به اسم دیگران بود ناراحت می شویم این یک  نکته منفی است و اخلاصش مورد دارد خلاف معرفت دینی است یا مثلاً ما می گردیم و اگر کسی را با او دوست بودیم و هم حزب ما بود این را تائید می کنیم و در غیر اینصورت اگر کسی باشد که حتی حرف خوبی هم می زند ، تکذیب می کنیم این صفت اهل جهنم است که دشمنی را اساس قضاوت قرار می دهند.خدای متعال یکی از ویژگیهای اهل جهنم را تخاصم می شمارد.
 
وی ادامه داد ، از وجود مقدس امام سجاد (ع) نقل شده که با تعصب کسی بهشت نمی رود گفتند آقا تعصب چه مفهومی دارد؟ حضرت فرمودند تعصب یعنی اینکه اگر از منسوبین یک نفر کار بدی انجام دهند اما کار بدش عملاً دیده نشود و اگر از کسانی که از منسوبین نباشند کار خوبی انجام دهد کار آن را هم عمداً به حساب نیاورد. یعنی متعصبانه انجام دهد و حزب گرا و گروه گرا باشد این باعث می شود که انسان کور شود و موضعگیری سیاسی اجتماعی درستی نداشته باشد.
 
یک آفت دیگر این است که ما خجالت بکشیم که به ارزشهای اسلام توجه کنیم ما هرچه داریم را باید فدای این کنیم کسانی که دفاع از این می کنند خدا هم به ایشان عزت می دهد.
 
دکتر لنکرانی افزود ، آفت دیگری که وجود دارد دلتنگی و بی حوصلگی است ائمه هم فرموده اند که به خدا پناه ببرید از کسل بودن و ناامیدی. ما به امید زنده هستیم  امید ما امید واقعی است حالا وقتی کاری طبق چیزی که ما فکر می کردیم پیش نرفت در وهله اول که معلوم نبوده چیزی که ما فکر می کردیم درست بوده است داستان حضرت خضر و حضرت موسی را هم شنیده ایم حضرت موسی دید که حضرت خضر دارد کشتی را سوراخ می کند به حضرت خضر اعتراض کرد و بعد که مقرر شد از هم جدا شوند و حضرت خضر توضیح داد که این کشتی را معیوب کردیم دلیل اینکه با این کار اصل کشتی را حفظ کنیم. گاهی حکمت برخی چیزها را نمی فهمیم باید به خدا توکل داشته باشیم.  البته باید حواسمان باشد که به یک آفت دیگر دچار نشویم این توکل معنی اش این نیست که بی حال بنشینیم و بگوئیم خدا خودش بیاید درستش کند.
 
همچنین وی در ادامه تشریح کرد ، توکل باید هوشمندانه و با تدبیر باشد باید برای انجام تکلیف ، برنامه ریزی و تدبیر داشته باشیم به تکلیف عمل کردن معنی اش این نیست که آن کار را از سر رفع تکلیف انجام دهیم واقعاً بررسی کنیم ، تدبیر کنیم برنامه ریزی کنیم و تلاش کنیم که تکلیف به نتیجه برسد یعنی تمام تلاش و تدبیر را انجام دهیم و نتیجه را از خداوند مطالبه کنیم خداوند صلاح دانست  انجام می دهد و اگر ندانست نه ،
 
اخیراً که هم رهبر روحی فداه در دیدار با دانشجویان بر همین نکته تاکید کردند و فرمودند وقتی می گوئیم باید به تکلیف عمل کنیم و به خدا توکل کنیم معنی اش این نیست که تلاش نکنیم اتفاقاً معنی اش این است که باید تلاش و تدبیر بیشتری کنیم و بعد به خدا بسپاریم.
 
وزیر بهداشت دولت نهم اضافه کرد، این حرفها برای زندگی اجتماعی امروزمان هم کاربرد دارد این حرفها را در فعالیتهای روزمره و اجتماعی خود به کار ببریم ، اگر ما معارف دینی را یاد می گیریم حفظ جهت یاد گرفتن باشد ، نه باید این را به کار ببریم. در سوره والعصر خداوند متعال می فرماید که همه انسانها در خسران و زیان هستند مگر کسانی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند و توصیه به حق و صبر کنند. حضرت امام یک تفسیر زیبایی در فراز آخر سوره دارند و می فرمایند اگر قرار بود که افراد فقط با خوب بودن خودشان از خسران نجات پیدا کنند ، این سوره باید همان جایی که عمل صالح انجام دهند تمام می شد اما ادامه دارد .تواصوا بالحق یعنی اینکه روی اصول و مبانی نظری به همدیگر یادآوری کنند و تواصوا باالصبر هم یعنی اینکه در این فراز  و تشبیهایی که پیش می آید به همدیگر کمک کنند و یکدیگر را به پایداری و مقاومت تشویق کنند و نامید نشوند برخی از علما تعبیرشان این است که جمهوری اسلامی ایران ، ولایت فقیه و این نظام مردم سالاری دینی که مبتنی بر ولایت فقیه است مثل یک پادگان آموزشی برای ظهور است اگر ما در این مکان آموزشی نشان بدهیم که نسبت به ولی فقیه به عنوان جانشین امام زمان (عج) ما مطیع هستیم و ولی فقیه را تنها نمی گذاریم و به معنای واقعی کلمه قبول داریم چون جانشین حضرت است، آن وقت می توانیم مطمئن باشیم که انشاءاله ظهور نزدیک شود.انشاءاله همه ما در این آزمونها سربلند و پیروز باشیم.
نوع مطلب : گفتمان انقلاب اسلامی، 
برچسب ها : جبهه پایداری، سخنرانی دکتر لنکرانی در جمع مردم مرودشت، عصر غیبت امام زمان، گفتمانی تقلبی، باقری لنکرانی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 13 فروردین 1398 11:37 ق.ظ
mmxkcxp tadalafil y l arginina http://www.cialissom.com/ cialis
online [url=http://cialissom.com/]http://cialissom.com[/url] jak brac tadalafil
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:01 ق.ظ
I delight in, cause I found exactly what I was looking for.
You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
جمعه 13 مرداد 1396 02:56 ب.ظ
Hi there I am so happy I found your webpage, I really found you by accident,
while I was looking on Google for something else, Regardless I am here now and would just
like to say kudos for a marvelous post and
a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but I have
book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I
will be back to read a great deal more, Please do keep up the excellent b.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 04:11 ق.ظ
I truly love your website.. Great colors & theme.

Did you make this site yourself? Please reply back as I'm
wanting to create my own site and would like to know where you got
this from or exactly what the theme is named. Appreciate it!
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:42 ق.ظ
Pretty great post. I just stumbled upon your weblog and wished to say
that I've truly enjoyed browsing your blog posts. After all I'll be subscribing in your feed and I hope you write again very soon!
سه شنبه 15 فروردین 1396 01:24 ق.ظ
I have learn some excellent stuff here. Definitely worth bookmarking for
revisiting. I wonder how so much effort you
set to make this kind of magnificent informative website.
دوشنبه 4 شهریور 1392 10:15 ق.ظ
سلام مرسی که بهم سر زدی مایل به تبادل لینک هستم ، آدرس تبادل لینک اتوماتیک سایتم رو برات گذاشتم . خوشحال می شم باهاتون تبادل لینک داشته باشم.

www.megalink.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر